Náš příběh

Naše začátky

Jsme malá česká firma, která byla založena v roce 2004. Tehdy jsme vyráběli pánské trenýrky, kterými jsme zásobovaly celé ČR a SK. Vše se vyrábělo v ČR ze 100% bavlny.

Později jsme přišli s novinkou na trh. Dámské trenýrky, které se začaly neuvěřitelným způsobem prodávat a dnes je to již standard pro všechny dámy, které je používají zejména na spaní.

Prioritou pro nás bylo prodávat kvalitní prádlo za rozumnou cenu s nejnižším dopadem na ekologii země.

Díky cestování jsme se potkali se spoustou zajímavých osobností a probírali naše nápady. Nejzajímavější byla zkušenost s profesorem Lubošem Hesem z Liberecké univerzity, kde jsme testovali COOLMAXOVÉ materiály, prodyšnost a paropropustnost materiálů.

Menstruační prádlo je momentálně hitem po celém světe. Rozhodli jsme se vyrábět produkty pod značkou Bodylok. Nabízíme kalhotky z různých materiálů, zajimavé a barevné designy za rozumnou cenu.

Ekologie je pro nás všechno. Jak zatěžujeme naší planetu?

Stále si uvědomujeme, že zbytečně zatěžujeme naši zemi odpadem. Máme stále starosti s pravidelným nakupováním hygienických potřeb z různých umělých materiálů, které pak jednoduše vyhodíme.

Co se s nimi pak děje? Jak dlouho leží na skládce?

  • Každý rok je vyhozeno více než 8 miliard vložek a tamponů a průměrný člověk s menstruací během svého života používá 11 000 vložek, tamponů.
  • Co se stane s jednorázovými výrobky, když jsou vyhozeny?
  • Biologický rozklad tamponu trvá 6 měsíců a vložky a aplikátory leží na skládkách po celá staletí!
  • Co vlastně tampon uvolňuje do mého těla?
  • Chci si dávat do svého těla škodlivé látky každý měsíc?

Vyrábíme menstruační spodní prádlo, které nám:

  • Dodá pocit sebejistoty, když očekávám své dny a nevím přesně kdy.
  • Ulehčí život při sportu, běžném pracovním dni i v noci.
  • Nezatěžuji životní prostředí a zároveň chráním své tělo před škodlivými látky, které se uvolňují z hygienických potřeb.

Vyrobeno s láskou

Vývoj produktů

Naše produkty navrhujeme v ČR. Řádně testujeme a poté vyrábíme ručně v Číně za přísného dozoru. Naši dodavatelé dodržují etické kodexy a jsou držiteli certifikátů SGS. Tato certifikace má několik základních standardů, které řeší pracovní postupy, podmínky v továrně a shodu s ekologickými a celními předpisy a podmínky pro výrobu pro zaměstnance.

Vývoj a design produktu, konstrukce střihů a veškeré strategické činnosti nezbytné pro perfektní fungování značky se odehrávají v České republice. Výroba probíhá v Číně, v pečlivě zvolených továrnách, kde prostřednictvím našeho manažera kvality dohlížíme na přesné postupy a dodržování vysokého standardu, díky čemuž se odlišujeme od společností, jenž pouze dovážejí čínské zboží. Asijskou výrobu jsme zvolili proto, že v současné době není na trhu nikdo jiný, kdo by nám mohl poskytnout technologie, materiály a zpracování na tak vysoké úrovni vzhledem k ceně, než právě Čína. Pravidelné navštěvujeme výrobce a kontrolujeme kvalitu výroby. Spolupracujeme výhradně s rodinnou firmou, která má 10 zaměstnanců.

Naší dodavatelé jsou také držiteli certifikátu GOTS, což jsou ekologická a sociální kritéria, ke kterým se podniky musí zavázat. Používání vláken z biologického pěstitelství, vyloučení toxických látek a látek škodlivých pro životní prostředí. V poslední řade držiteli certifikátu OEKO TEX 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Věříme, že budete spokojeni a naše produkty Vám budou skvěle sloužit!

Více o materiálech