Bodylok - Nejčastější otázky

 

 Jak mohu své zboží vrátit případně reklamovat?

Jak kalhotky fungují?

 • Bodylok je spodní prádlo, které absorbuje vaši menstruaci. Každý pár je vyroben z patentovaným designem, který odvádí vlhkost, reguluje zápach, je super-absorpční a odolný proti úniku. To znamená, že vás udrží svěží a v suchu. Produkty jsou ultratenké pro maximální pohodlí. Podívejte se na naši stránku Jak to funguje a dozvíte se více.

Kolik tekutiny můžou kalhotky pojmout?

 • Bodylok se střední absorpcí pojme až 2 běžné tampony v množství tekutiny (16-18 ml)
 • Bodylok se silnou absorbcí pojme až 4 běžné tampony v množství tekutiny (33-36 ml).
 • Naše úrovně absorpce se liší podle zvoleného stylu. Doporučujeme vyzkoušet kalhotky Bodylok poprvé doma, abyste viděli, jak nejlépe fungují pro vaše tělo. Důležité je pro každou ženu pochopit, že hustota tekutiny může být jiná. Proto výše zmíněné hodnoty vyplívají z našich testů, ale mohou se občas i lišit.

Proč vyrábíme zboží v Asii?

 • Vývoj a design produktu, konstrukce střihů a veškeré strategické činnosti nezbytné pro perfektní fungování značky se odehrávají v České republice. Výroba probíhá v Číně, v pečlivě zvolených továrnách, kde prostřednictvím našeho manažera kvality dohlížíme na přesné postupy a dodržování vysokého standardu, díky čemuž se odlišujeme od společností, jenž pouze dovážejí čínské zboží. Asijskou výrobu jsme zvolili proto, že v současné době není na trhu nikdo jiný, kdo by nám mohl poskytnout technologie, materiály a zpracování na tak vysoké úrovni vzhledem k ceně, než právě Čína. Pravidelné navštěvujeme výrobce a kontrolujeme kvalitu výroby. Spolupracujeme výhradně s rodinnou firmou, která má 10 zaměstnanců.

Jak mohu vybrat správnou velikost spodního prádla?

 • Použijte naši praktickou tabulku velikostí k určení rozměrů boků a pasu.

  Bodylok - velikostní tabulka menstruačního prádla

Jak poznám, jakou úroveň absorpce mám koupit?

 • Chcete-li zjistit, které kalhotky Bodylok by vám nejlépe vyhovovaly. Zvažte, jak střední / těžký bude váš cyklus po celý týden vašeho období. Níže uvádíme příklad:
  • Například:
   Během nejtěžších dnů vaší menstruace mají kalhotky pro silnou menstruaci absorpční schopnost ekvivalentní hodnotu tekutiny 4 tamponů. Můžete využívat např. na noc.
   Pro dny, které jsou na konci vašeho cyklu, mohou kalhotky pro střední menstruaci absorbovat až ekvivalent hodnoty tekutiny 1 až 2 tamponů.
   Každá žena je svým způsobem originální a je potřeba ke svému tělu přistupovat individuálně.

Jak často kalhotky měnit?

 • To je velmi individuální.
  Vždy záleží na Vaší síle menstruace. Každá žena má různý přístup k nošení menstruačního prádla a pro většinu žen je to poprvé. Proto je nesmysl Vás přesvědčovat, že kalhotky vydrží celý den až 12 hodin.
  Je skupina žen, které nosí kalhotky 6-8 hodin. Některé až 12 hodin. Jiné ženy mají problém s výměnou kalhotek pokud jsou v práci nebo na cestách. Toto je vše potřeba promyslet a nejdříve vyzkoušet. Jak výše doporučujeme, vyzkoušejte naše kalhotky nejdříve doma a pak uvidíte. Pokud jste na cestách nebo v práci, doporučujeme koupit voděodolný obal pro použité kalhotky.

Nejsou kalhotky škodlivé mému tělu? 

 • Absolutně ne! Bereme zdraví a bezpečnost zákazníků vážně. Proto jsou všechny materiály pro produkty Bodylok důkladně testovány našim dodavatelem na škodlivé chemikálie a nezávisle certifikovány. Materiály splňují a mají certifikaci GOTS, OEKO-TEX Standard 100 by OEKO-TEX®

Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi Öko-Tex na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Testuje se také přítomnost alergizujících a potenciálně karcinogenních

Jak membrána reguluje zápach?

 • NANOLOK vrstva, naší technologie, má aplikaci nemigrujícího stříbra, které se běžně používá při výkonu a lékařských zařízeních k řízení zápachu a šíření bakterií. „Nemigrující“ znamená, že se z vašich spodních prádel neodlepí a že reaguje pouze na bakterie * na látce *, nikoli na pokožce (takže váš vaginální mikrobiom zůstává svěží a vyvážený!). Dále je potřeba vybírat dle materiálu.

Jak se kalhotky perou?

  Než vložíte spodní prádlo do pračky:
  1. Opláchněte spodní prádlo ve vlažné vodě
  2. TIP: Kalhotky můžete ponořit do umyvadla do vlažné vody s jedním šálkem bílého octa. Namočte asi na 15 až 30 minut.
  3. Vložte do pračky jako obvykle na max. 40 stupňů. Nepoužívejte prací aviváž, může ovlivnit absorpční funkčnost. Pro prodloužení životnosti kalhotek doporučujeme používat sáček na praní.
  4. Kalhotky doporučujeme přirozeně sušit pouze pověšením.
    POZOR:
      • Kalhotky se nesmí sušit v sušičce
      • Nesušte na přímém slunci
      • Nesušte na velmi teplém topení

      Mohu nosit kalhotky jako plavky?

      • Nedoporučujeme nosit spodní prádlo jako plavky, protože nemůžeme zaručit, že technologie bude fungovat ve vodě.

      Mám citlivou pokožku. Z čeho jsou kalhotky vyrobeny?

      • Vyrábíme 4 druhy menstruačních kalhotek. U každého produktu je jiné složení. Doporučujeme sledovat při nákupu složení materiálu a podle toho zvolit ten správný typ. Nejvhodnější materiál pro citlivou pokožku je materiál z Modalu nebo Bamboo či Bavlny

      Mohu použít menstruační kalhotky po porodu?

      • Mnoho čerstvých matek používá menstruační kalhotky v týdnech po porodu.
       Maminky doporučují náše kalhotky pro silnou menstruaci.

      Hygienické potřeby a fakta? Jaká je naše mise?

       Zeptali jsme se našich zákazníků na téma menstruace:
        1. Mít ty správné produkty cítit se svěží a sebejistě.
        2. Uvědomují si, že zbytečně zatěžují svoji zemi odpadem a mají stále starosti s pravidelným nakupováním hygienických potřeb.
        3. Každý rok je vyhozeno více než 8 miliard vložek a tamponů a průměrný člověk s menstruací během svého života používá
         11 000 vložek, tamponů.
        4. Co se stane s jednorázovými výrobky, když jsou vyhozeny?
        5. Biologický rozklad tamponu trvá 6 měsíců a vložky a aplikátory leží na skládkách po celá staletí!
        6. Jak mohu snížit svůj ekologický odopad s produkty, které si vyberu?
        7. Zjistili jsme, že 30% lidí s menstruací je ochotných vyzkoušet produkty, které jsou laskavější k naší přírodě. Je důležité použít cokoli, co Vám nejlépe vyhovuje. Pokud chcete přispět ke snižování odpadů naší planety, vyzkoušejte opakovaně použitelné produkty Bodylok.
       A to je náš cíl. Všem ženám dodat pocit jistoty a pohodlí a nezatěžovat zbytečně naší planetu odpadky!

       Mohu prodávat produkty Bodylok ve svém obchodě?